scorecardresearch

Mehmet Akman 26-5-2014

27 izlenme
Kategori Yerel
Eklenme Tarihi 3 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Uşak Tarihi Ulu Cami'deki yarışmanın jüri Başkanlığını Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya yaptı.

Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya, yaptığu konuşmasında; "illerdeki elemelerden sonra finale kalan 7 öğrenciyle gurur duyduklarını" dile getirdi.

Kur'an-ı Kerim'in, gençlerin gönlünde ve dilinde en güzel şekilde yer etmesini istediklerini anlatan Kapukaya, "Gençlerimizle ne kadar övünsek az, illerinde birinci olup Türkiye finaline kalmışlar. Kur'an hem okunan hem de hükümleri ve muhteviyatıyla yaşanan mukaddes bir kitap" dedi.

Uşak Müftüsü Fuat ALTINDAŞ ise yarışmanın Miraç Kandili'nde yapılmasının çok anlamlı olduğunu söyledi.

Daha sonra gerçekleştirilen yarışmada, Konya Karatay Müftülüğüne bağlı Karaaslan Medine Kur'an Kursundan öğrencisi Mehmet AKMAN, Türkiye birincisi oldu. Sakarya Hendek Sarıdede Hafız Abdurrahman Gürses Kur'an Kursundan Recep KARAYEL ikinci, Samsun İlkadım Müftülüğü Kalkancı Bölge Yatılı Kur'an Kursundan İlyas ŞENER de üçüncü oldu.

Uşak Valisi Seddar YAVUZ'un da izlediği yarışmanın sonunda öğrencilere, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Uşak Müftülüğü tarafından çeşitli hediyeler verildi ve Karaaslan Medine Kur'an Kursu yöneticisi Mehmet BİNA ve Türkiye birincisi olan Mehmet AKMAN'ı tebrik ettiler.
Etiketler